My Supps, L - Arginine Powder, 250g

My Supps, L - Arginine Powder, 250g Zobrazit větší

15

My Supps (SRN)

L-arginin je základním substrátem při syntéze oxidu dusnatého (NO), která ukazuje široké spektrum působení na endothelium cév, což způsobuje jejich rozšíření v důsledku zvýšení krevního průtoku tkání. To zlepšuje dodávku kyslíku a živin do svalů a zesiluje tok hormonů stimulujících svalový růst.

Více informací

590 Kč s DPH

Arginin je jednou ze semi-essenciálních aminokyselin, které jsou a byly vždy skloňovány velmi podstatně ve vztahu k budouvání svalové hmoty. Od dob NO přípravků a suplementů nazvyných jako předtréninkovky, se zájem o arginin ve své základní podobě (báze) i jako ketokyseliny (AAKG) velmi podstatně navýšil.

 

 

Arginin v lidském organismu zodpovídá za přenos oxidu dusíku, je stimulátorem tvorby růstového hormonu a podporuje mužské sexuální funkce. Arginin zlepšuje zásobování srdce a mozku kyslíkem, zvyšuje tok krve ve svalech. Oxid dusíku navíc přenáší nervové vzruchy v mozku (neurotransmitér) a reguluje tak např. činnost trávícího traktu, koordinaci pohybů a dlouhodobou paměť. Stimulace produkce oxidu dusnatého a růstového hormonu má antioxidační potenciál, zabraňuje nepříznivým účinkům volných radikálů.

 

 

Samotná aminokyselina arginin podávaná i nárazově (nepravidelný příjem) způsobuje sekreci (vyplavení) celého spektra hormonů, z nichž nejvýznamnější jsou  glukagon a insulin. Pro silové sportovce nejzajímavějším je však růstový hormon. Růstový hormon podporuje nárůst čisté svalové hmoty, bez nežádoucího efektu nabývání na tukové hmotě.

 

Arginin urychluje obnovu svalových buněk, je nutný pro zvýšení syntézy bílkovin (proteosyntéza), a to buď prostřednictvím růstového hormonu, nebo vyšším přívodem živin do svalové tkáně. Arginin podporuje správnou funkci imunitního systému, v případě infekce způsobuje zmnožení leukocytů. Je často využíván v klinické medicíně při léčbě zranění, popálenin a doléčení většiny poúrazových a pooperačních stavů a dlouhodobých nemocí. Arginin je navíc také přirozený protisrážlivý prostředek omezující shlukování krevních destiček, udržuje optimální funkci kardiovaskulárního systému, snižuje riziko aterosklerózy, reguluje krevní tlak, obnovuje pružnost cév.

 

Prostřednictvím oxidů dusíku přenáší nervové vzruchy v mozku (neurotransmitér) a reguluje tak např. činnost trávícího traktu, koordinaci pohybů a dlouhodobou paměť. Stimulace produkce oxidu dusnatého a růstového hormonu má antioxidační potenciál, zabraňuje nepříznivým účinkům volných radikálů. Hlavními výhodami užívání argininu jsou:

 

 

 

Svalová energie – Arginin je nezbytný pro vytváření sloučenin nutných pro tvorbu energie ve svalech včetně kreatin fosfátu.

Ochrana imunitního sytému - Arginin chrání brzlík ( thymus - hlavní imunitní žlázu) před věkovou involucí. Též stimuluje aktivitu T lymfocytů (bílé krvinky).

Růst svalů a jejich regenerace - Arginin je důležitý pro transport a uchovávání dusíku ve svalové tkáni. Studie též poukazují, že může zvyšovat produkci růstového hormonu (množství požadovaného argininu pro tvorbu růstového hormonu se však u jednotlivců liší).

Ochrana jater - Amoniak (čpavek), hlavní jaterní toxin, je pomocí argininu přeměňován na močovinu.

Hojení ran - Výzkumy prokázaly, že dodávání argininu v potravinových doplňcích zvyšuje syntézu kolagenu a urychluje hojení tkání po operacích.

Mužská plodnost - Arginin zvyšuje počet i pohyblivost spermií.

Mužské sexuální funkce - Dodávání argininu může zvýšit množství oxidu dusičného - látky, která podporuje erekci penisu.

 

 

Oxid dusnatý (NO) je v lidském těle primárně vytvářen právě z argininu - dostatečné množství oxidu dusnatého je nezbytné pro udržení průchodnosti cév (vasodilatační účinky, rozšíření cév), toto roztažení cév využijete zejména při silovém tréninku, kdy se vašim svalům dostává více živin a jsou schopni rychleji regenerovat a startovat anabolické procesy. Navíc vasodilatace cév podporuje erekci a plodnost u mužů, podporuje také zvýšení tvorby spermatu a jeho zkvalitnění.

 

Složení: L-arginin-hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid

Doporučení: Užívejte 4 g prášku (2 odměrky) zamíchejte a vypijte nalačno cca 30 min před jídlem, nebo ihned po tréninku ve 200 ml tekutiny (např. vody).Doporučená denní dávka by neměla být překročena.

Obsah: 250 g

Aspartame freeDIN certifiedDoping freeGMP certifiedHACCP certifiedIFS certifiedLaboratory testedMade in Germany