Body Attack Arginine shock blister 80 kaps

Body Attack (SRN)

Kapsle Body Attack Arginine Shock obsahují doplněk aminokyselin z L-argininu a L-citrulinu.

Více informací

390 Kč s DPH

Kapsle Body Attack Arginine Shock obsahují doplněk aminokyselin z L-argininu a L-citrulinu. Sportovci mohou užívat doplňky aminokyselin při fyzické námaze, protože aminokyseliny hrají důležitou roli v metabolismu bílkovin.Je to způsobeno tím, že během intenzivního tréninku svalů se syntetizuje methyl histidin, produkt rozkladu svalových vláken. To se přeměňuje v játrech na močovinu pomocí aminokyselin L-arginin a L-citrulina následně se vylučuje ledvinami. Body Attack Arginine Shock poskytuje 3 150 mg hydrochloridu L-argininu a 750 mg L-citruliniummalátu pro přírodní metabolickou rovnováhu, aby se usnadnil maximální výkon proteinového metabolismu a cyklu močoviny. Tyto dvě aminokyselinové sloučeniny mají dobrou biologickou dostupnost v metabolismu energie a bílkovin.

Stojí za to vědět: Jaká je funkce L-argininu a L-citrulinu v metabolismu bílkovin?

V klidu tělo syntetizuje a užívá denně až 75 g svalových bílkovin. V tomto metabolickém stavu jsou dvě základní aminokyseliny aktivní v močovinovém cyklu tím, že pomáhají při detoxikaci amoniaku, který se vylučuje ledvinami během degradace proteinů. Při zvýšeném cyklu močoviny musí tělo syntetizovat více L-argininu, aby se eliminoval výsledný metabolit amoniaku. V případě nedostatku dodávky L-argininu mohou ledviny také syntetizovat L-arginin z aminokyseliny L-Citrulline, čímž se udržuje přirozená metabolická rovnováha proteinů. Nadbytečné bílkoviny z potravin, jako je maso, ryby a mléko, se při metabolismu bílkovin rozkládají také pomocí L-argininu a L-citrulinu. Tělo tedy spoléhá na adekvátní syntézu L-argininu, zejména v játrech, protože je to primární místo proteinového metabolismu.

 

Stojí za to vědět: Co je L-arginin? 

L-arginin je aminokyselina, kterou může tělo syntetizovat endogenně ze dvou aminokyselin, L-glycin a L-methionin, zejména v játrech, střevě a ledvinách. Arginin se však také označuje jako semisezinantní aminokyselina, protože v určitých metabolických podmínkách, jako je vysoká intenzita fyzické námahy, stres, během stravy nebo fáze růstu, tělo nemůže syntetizovat dostatečné množství této bazické aminokyseliny. Potraviny bohaté na arginin zahrnují ořechy, luštěniny a vepřové maso. V jednostranné, nevyvážené stravě nebo během dietní fáze může být aminokyselina L-arginin užitečným doplňkem k denní stravě.

 

Stojí za to vědět: Co je L-Citrulin? 

L-Citrullin je přirozeně se vyskytující aminokyselina, kterou lze syntetizovat lidské bytosti. Přijímaný s potravinami, citrulin vstupuje do krevního řečiště a je přeměněn játry, a to zejména v ledvinách, na arginin, prekurzor důležitého neurotransmiteru, oxidu dusnatého.

 

Které produkty mohu nejlépe kombinovat s Body Attack Arginine shock blister?

• S Body Attack 100% Pure Creatine který zvyšuje výkon během krátkého a intenzivního tréninku.

• S Body Attack Magnesium Shots které může přispívat k normálnímu energetickému metabolismu a normálním funkcím svalů.

• S přípravkem Body Attack 100% pure L-glutamin, který, podobně jako L-arginin a L-citrulin, se také podílí na metabolismu bílkovin a močovinovém cyklu.

Doporučené dávkování: Vemte 3 kapsle a zapijte s dostatečným množstvím tekutiny (300 ml) 45 minut před tréninkem. V netréninkových dnech užijte 3 kapsle  ráno, nebo před spaním. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Složení: L-arginin hydrochlorid (70%), L-citruliniummalát (16,7%), želatina (obal kapsle (Hovězí)), separační činidla (magnéziumstearát, oxid křemičitý), barviva (oxid titaničitý, oxid železitý a hydroxid železitý) .

Nutriční informace:  denní dávka 3 kapsle

Energie ..............................38 kJ (14kcal)

L-Arginine hydrochlorid......3150 mg

- z toho L-Arginin..............2613 mg

L-Citruline Malat.................750 mg

- z toho L-Citrulin................525 mg