Body Attack, BCAA + Glutamine, 180ks

67

Body Attack (SRN)

Přípravek obsahuje směs větvených aminokyselin BCAA v optimálním poměru a L-glutamin. To vše ve vysokém množství v každé dávce.

Více informací

820 Kč s DPH

***

BCAA+L-Glutamine -   jsou základem pro jakýkoliv druh tréninku, pokud má být samozřejmě efektivní. Představují asi 25% všech aminokyselin nacházejících se ve svalech a proto hrají důležitou roli v budování svalů. Poptávka po BCAA ve sportu je vysoká, bez ohledu na druh sportu. Větvené aminokyseliny mohou být použity v těle nejen jako zdroj energie, ale také jako prostředek k povzbuzení růstu svalů a podporují jejich ochranu. BCAA se užívají nejen v silových sportech jako je kulturistika, fitness, powerlifting, ale i ve sportech rychlostních a vytrvalostních. BCAA přijata před cvičením stimulují hormony zodpovědné za anabolismus, stejně jako mají přímý vliv na zlepšení rovnováhy dusíku v těle. Současně inhibují odbourávání svalových bílkovin, protože se zvyšuje příjem leucinu, včetně zvýšení HMB syntézy v těle. Při intenzivní svalové práci, spolu s poklesem úrovně glykogenu (zásoby cukru) se sníží hladina BCAA v krevní plazmě. Snížená úroveň aminokyselin s rozvětveným řetězcem v krvi zvýší přístup tryptofanu (další aminokyselina) do mozku, což vede ke zvýšení hladiny serotoninu, což je neurotransmiter, způsobující ospalost a únavu. Dávkování BCAA před cvičením bude blokovat tok tryptofanu do mozkových buněk na úrovni centrálního nervového systému. 

 

Výhody suplementace BCAA+L-Glutamine

- snížení katabolismu uvnitř svalové tkáně  - urychlí zotavení po tréninku  - nahrazují ostatní zdroje energie v extrémních případech  - oddálí nástup únavy při intenzivním tréninku.

 

Glutamin

Glutamin je pro lidské tělo primárním a nejvýznamějším zdrojem dusíku, glutamin sám obsahuje v molekule přibližně 20% dusíku.
Glutamin je vůbec nejčastější aminokyselinou ve svalech. Glutamin je ve svalové buňce zastoupen až z 60% !


Jen pro pořádek, druhou nějčastější aminokyselinou ve svalu je taurin. Glutamin a HGH (růstový hormon): Glutamin a glutaminová kyselina pomáhá svalovému růstu přímou stimulací produkce růstového hormonu - vědeckými studiemi je prokázáno citelné zvýšení hladiny růstového hormonu bezprostředně po orálním podání čistého glutaminu.


Velmi překvapivým závěrem těchto studií jsou překvapivě nízké dávky v kterých glutamin takto účinkuje.
Růstový hormon se začíná vylučovat, je-li glutamin podán v jedné nárazové dávce kolem 2g. Stimulace růstového hormonu glutaminem je velmi účinná. Přímý vliv glutaminu na produkci růstového hormonu (HGH) byl poprvé dokázán ve studii prováděné na Lékařské Univerzitě v Shreveportu (Louisiana, USA) Tomasem Welbournem r. 1995.
Tento na skupině subjektů ve věkovém rozmení 23-64 let dokázal, že glutamin v jednorázové dávce 2g zvýší hladinu růstového hormonu HGH o více než 400% v porovnání s placebem.


Další a mnohem překvapivější je zjištění, že takto glutamin působí bez ohledu na věk a celkovou kondici (zdraví). Jen pro pořádek, glutamin byl v této studii podáván orálně ústy. Glutamin je zcela nezbytný pro svalovou práci během tvrdého tréninku. Během tréninku (prakticky i po jeho ukončení) vždy dochází k odbourávání svalových bílkovin, nastává katabolismus svalů a organismus ze svalů uvolňuje právě glutamin. Dělá to z jediného důvodu - zabezpečit základní fyziologické potřeby, což rozhodně není zachování co největšího množství svalů. Bohužel. Glutamin a imunuta: Čím náročnější trénink, tím více je glutamin spotřebováván a dojde k jeho dlouhodobému nedostatku, dochází k úbytku svalové hmoty, dostavuje se únava, zhoršuje se imunitní odpověd organismu.

Glutamin je aminokyselinou, na níž je výrazně závislá tvorba bílích krvinek a celý imunitní systém.
Při nedostatku glutaminu se zvyšuje náchylnost k onemocnění a riziko respiračních chorob a snižuje celková tolerance ke stesu fyzického i psychického původu. Glutamin v dostatečném množství naopak zkracuje dobu potřebnou pro regeneraci a dochází k výraznému růstu svalových buněk. Lidské tělo má z pohledu sportovce, který usiluje o dosažení co největšího množství svalové hmoty a síly, jednu základní nevýhodu - jakmile se totiž organismus ocitne ve stresu, první, co udělá je spuštění tvorby poplachových hormonů (adrenalin, noradrenalin) a ihned v závěsu rozklad čehokoliv, co obsahuje glutamin. Na první ráně jsou bohužel svaly, obsahují glutaminu nejvíce. Stresový podnět nemusí být jen cvičení v posilovně, výrazně katabolicky působí i psychický stres.
Z těchto důvodů mívají lidé poněkud přecitlivělí na vnější podněty a emočně méně odolní jedinci (v povědomí je krásný výraz - nerváci) velké problémy s rozvojem větší svalové hmoty. Glutamin jim často může velmi pomoci.

Mimochodem glutamin v dávce 2-5g denně působí účinně jako antidepresivum

 

 

Nährstoffinfos pro 100 g pro Portion / 10 Kapseln
Energie 1505 kJ/ 359 kcal 205 kJ/ 49 kcal
Bílkoviny 86,8 g 11,0 g
Sacharidy < 0,1 g < 0,1 g
Tuk 0,3 g < 0,1 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 0,3 g < 0,1 g
L-Glutamin 43853 mg 6000 mg
L-Leucin 10963 mg 1500 mg
L-Isoleucin 109630mg 1500 mg
L-Valin 10963 mg 1500 mg
OXAB 49 mg 7 mg

 Doporučené dávkování: před a po intenzivním tréninku vezměte 5 kapslí s dostatečným množstvím tekutiny (vody 300ml), nebo proteinový nápoj. 

Doporučená denní dávka by neměla být překročena.